Robens Tent | Starlight 2 Exp | 2 person(s) | Green
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Flysheet | HydroTex HD RS RECYCLED, 75D recycled polyester 190T, Ripstop |
| Gross depth (mm) | 160.00 mm |
| Gross height (mm) | 430.00 mm |
| Gross weight | 2.56 kg |
| Gross width (mm) | 160.00 mm |
| Groundsheet | 75D polyester Taffeta 210T PU coated, 10.000 mm |
| Inner tent | 68D polyester 190T, breathable polyester |
| Magamiskohtade arv | 2 isik(ud) |
| Net weight | 2.50 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 430 x 160 mm |
| Palette Qty | 78 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 50.00 g |
| Plastic (No PET) | 10.00 g |
| Producer | Robens |
| Producer product family | Tent |
| Producer product name | Starlight 2 Exp |
| Ruumide arv | 1 |
| Tare weight (kg) | 0.06 kg |
| Toote värv | Green |
| Tüüp | Tunnel |
| Volume (m3) | 0.01 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |






